Pom Pom mellett számos magyar mesehős kapott már szobrot. Budapesten a legnagyobb magyar írók mesealakjait, vidéken pedig Fekete István legnépszerűbb állatfiguráit is megörökítették.
A napokban jött a hír, hogy Kisújszálláson szobrot kapott Pom Pom. Csukás István népszerű mesehősét Pintér Attila és Rajcsók Attila szobrászművészek készítették el, és egy négy és fél méteres, acéllemezekből készült fára ültették.
Csongor és Tünde
Vörösmarty Mihály költeményének híres szerelmespárját 1903-ban Ligeti Miklós is halhatatlanná tette bronzból. A különálló, mégis egy párt alkotó egyméteres szobrok eredetileg a Budai Palota Habsburg-lépcsőjének mellvédjét díszítették. A II. világháború után kerültek a Nemzeti Galéria főbejárata mellé.
Mackó úrfi Róka komával
Köztérkép, Neszták Béla fotója
János vitéz
János vitézt Horvay János faragta kőbe 1929-ben. A jelenetben Petőfi bátor katonája épp legyőzi a sárkányt, igaz, nem Tündérország kapujában, hanem a Keve utcai általános iskola bejárata mellett.
Köztérkép, Berci fotója
Toldi
A Keve utcai iskola kapujának másik oldalán egy balladai hős kővé vált diadalát láthatják. Itt Toldi győz le farkasokat, szintén Horvay János ábrázolásában. A szobrász valószínűleg Arany János hősét abban a pillanatban örökítette meg, amikor
Hátul a két farkas csüngött a sarkáig, Vissza sem tekintett az anyja házáig.
Köztérkép, Attila Siskovits fotója
Vuk, Lutra, Bogáncs és a többiek
Fekete István regényhősei egy egész szigetet kaptak Ajkán. Az író mellszobra pont úgy helyezkedik el a csónakázó tó apró szigetének közepén, hogy szinte teljes rálátása van az általa megálmodott állathősökre.