Az oroszbarát Fidesz-kormány csak legyintett arra, hogy egy volt hírszerző közzétette: Magyarország orosz kémparadicsom

Az oroszbarát Fidesz-kormány csak legyintett arra, hogy egy volt hírszerző közzétette: Magyarország orosz kémparadicsom

Magyarország teljesen Oroszország befolyása alá került – ezt olvashatjuk ki Katrein Ferenc, egy volt kémelhárító tiszt interjújából az Indexen. A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerint az egész csak pletyka.  

 

A volt műveleti igazgató exkluzív  és igen hosszú interjút adott az Indexnek és elég erős állításokat tett:

  • Az orosz szolgálatok úgy érzik, szabadon nyomulhatnak Magyarországon.

  • A közmédia Kreml-propagandát sugároz,

  • a letelepedési kötvényekkel illegális ügynököket lehet betelepíteni,

  • és a politikusok tanácsadóit sem ártana átvilágítani.

Egyszóval azt mondja ki, amiért az FBI már nyomoz az Egyesült Államokban: hogy Magyarország EU- és NATO-tagállamként orosz befolyás alá került. A sztori azért komoly, mert általában ilyen volt tisztek nem nyilatkoznak névvel és arccal a médiának.

Nagy az orosz befolyás Magyarországon

A volt kémelhárító állításai elég meredekek: Magyarország vezetése annyira orosz befolyás alá került, hogy nem csinálhattak meg szakmailag indokolt aktív műveleteket, és a nemzetközi együttműködéseket is leépítették a korábbiakhoz képest. Mindezt NATO- és EU-tagállamként.

Az orosz veszélyt egy tízes skálán kilencesnek-tízesnek, a legmagasabb fokozatúnak jelölte. Szerinte egy titkosszolgálati offenzíva zajlik az Európai Unió ellen, ennek pedig részei azok a befolyásolási műveletek, amikben az oroszoknak komoly tudásuk és hagyományaik vannak. Oroszország ott van a migránsválság elmélyítésében és főleg annak felhasználásában a propagandára, a befolyásolásra – állította az Indexnek.

 

Nem lehet népszavazás Paksi bővítésről

 

A Nemzeti Választási Bizottság megtagadta a paksi atomerőmű bővítésének megakadályozását célzó népszavazási kérdéseinek hitelesítését a testület keddi ülésén. Az öt kérdést Gál József, az LMP szóvivője magánszemélyként nyújtotta be.

Az NVB többsége arra hivatkozott, hogy azok nemzetközi szerződésből eredő kötelezettség végrehajtásába ütköznek, illetve nem felelnek meg az egyértelműség követelményének. Az NVB egyes kérdések hitelesítésének megtagadásakor arra is hivatkozott, hogy miközben egy eredményes népszavazás három évig köti az Országgyűlést, a kérdések megfogalmazása azt a látszatot kelti, hogy egy mostani döntéssel akár 20 évre kötelező érvényű döntést tudnak hozni a választópolgárok.

Ketyegő bomba a letelepedési kötvény 

A volt kémelhárító a letelepedési kötvénnyel kapcsolatban úgy fogalmazott: nagyon komoly kockázat, ha ilyen tömegben engedünk be embereket az EU-ba, főleg olyan helyekről, ahol nem feltétlenül rendelkezünk megfelelő műveleti pozíciókkal. Az is nagy baj, hogy a jelentkezők nemzetbiztonsági átvilágítására mindössze harminc nap van, ami nagyon kevés – magyarázta.

Szerinte megér egy külföldi titkosszolgálatnak a letelepedésért fizetni 300 ezer eurót csak azért, hogy ilyen alibivel be tudjon telepíteni egy ügynököt. Az illegális hírszerzők ugyanis a legértékesebb kapcsolatok. A magyar letelepedési kötvényekkel egész családokat telepíthetnek be akár azoroszok, akár a kínaiak. Természetesen más országoknak is van ilyen konstrukciójuk, kötvényprogramjuk, de nem olyan biztonsági résekkel, mint a magyarnak – derül ki az interjúból.

 

A túl passzív szolgálatokat okolta a bőnyi gyilkosságért és a szélsőségek terjedéséért 

Megkérdezték tőke az interjúban, hogy miért kellett az orosz kapcsolatokat ápoló Magyar Nemzeti Arcvonal felszámolásához egy gyilkosságnak megtörténnie. Azt válaszolta, hogy a saját felelősségük vitathatatlan, ők is dolgoztak ezen a területen, ugyanakkor az eset jól példázta a rendőri és titkosszolgálati filozófia közti különbséget. Mióta az elhárítás újra a Belügyminisztérium alá tartozik, az előbbi a domináns. Vagyis kell történnie valaminek, egy bűncselekménynek, mondjuk egy gyilkosságnak ahhoz, hogy elinduljon egy mechanizmus. De nyilván a ‘90-es évek óta tart ez, és a szolgálatok passzív viselkedése is közrejátszott – fogalmazott.

 

A közmédia rendszeresen nyomja az orosz propagandát 

Az interjúban felvetették, hogy a brüsszeli merényletkor a magyar köztévé egy olyan szakértőt szólaltatott meg, Sógor Dánielt, aki teljesen fals orosz propagandát adott elő, amely szerint a merényletet fehéroroszok követték el. 

A titkosszolgálat egykori munkatársa szerint a magyar közmédiában rendszeresen szerepelnek olyan nemzetbiztonsági szakértőnek nevezett személyek, akik a Nyugat és az Európai Unió csődjéről beszélnek, arról, hogy Washington és Brüsszel akarja a menekülteket hozzánk betelepíteni. Már a NATO-t is támadják, miközben Oroszországról mélyen hallgatnak. Ez is eléggé hasonlít a Kreml propagandájára.(Erről a B1 blog is többször írt.)

 

„Aki szakértőnek vallja magát, miközben háborút, megszállást emleget, az nem szakértő, hanem valami más. Ki kell menni az utcára, és megnézni, háború van-e. És ha nincs, akkor gondolkodjunk el ezen”

– fogalmazott. 

Amikor a magyar elhárítás egy nemzetbiztonsági átvilágítás eredményét sem tudja végigütni a politikán, mint Kiss Szilárd esetében, vagy amikor az van a közmédiában, amit látunk, abból az oroszok arra a következtetésre juthatnak, hogy szabad a pálya. Nyugodtan lehet nyomulni, nagy bajuk nem lehet. Magyarországon nagyobb a mozgásterük, mint egy olyan terepen, ahol sokkal agresszívabb az elhárítószolgálat – nyilatkozta. 

Dömötör Csaba: megkérdőjelezhető a volt titkosszolgálati tiszt nyilatkozata, mert kirúgták. A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerint az Indexnek nyilatkozó volt titkosszolgálati tiszt azért nem mondott igazat, mert korábban elbocsátották.  

“Így egyértelmű, hogy egy sértett emberről van szó, ami alapjaiban kérdőjelezi meg az állítások valóságtartalmát”

– jelentette ki.

Dömötör Csaba szerint azért nem mondott igazat a kötvényporgramról, mert akkor már nem is dolgozott kémelhárítóként.

“Az állítások komolyságát jól mutatja, hogy a letelepedési kötvényekről nyilatkozik, miközben amikor a kötvényprogram elindult, tudomásunk szerint már nem is volt állományban”.

(Nem kell hozzá nagy zsenialitás, hogy egy volt kémelhárító el tudja dönteni, hogy elég-e 30 nap valakinek a nemzetbiztonsági átvilágítására…)

A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára az egészet egyszerűen „pletykának” minősítette.

Facebook Comments