Bizonyosan nem éli meg Soros György, hogy megtudja: milyen bizonyítékok alapján vádolja őt a magyar kormány. 2045-ig kell várnia annak, akit érdekel: mint derített ki a titkosszolgálat az állítólagos Soros-hálózatról.
Tavaly november közepén vetette be a kormány a titkos fegyvert a civilekkel szembeni háborúban. Egy november 17-i kormányinfón közölte Lázár János, hogy a titkosszolgálatok – úgy általában – jelentést készítettek a “Soros-hálózatokról” és befolyásolási kísérleteikről. A titkosszolgálat emlegetése mindig hálás: nagyságrendekkel komolyabbnak tüntet fel bármit, amibe belekeverednek, plusz épp titkosságuk miatt bármit lehet róluk mondani. E szervezetek nem fognak perelni, nem lépnek ki a fényre, jelentéseik pedig titkosak, így bármit rájuk lehet húzni.
Azóta is többször hivatkozott már a kormányzati kommunikáció a titkosszolgálati anyagra, amely – állítják – minden vádjukat alátámasztja.
Azóta persze sokat finomodott a helyzet. Kiderült, hogy nem általában a titkosszolgálatok, hanem egyészen konkrétan a Lázár János által felügyelt Információs Hivatal készítette az anyagot. Ez annyit jelent, hogy a polgári hírszerzés “dolgozott” az ügyön. Az a szervezet, amely nem nyomozhat Magyarország határain belül. Ez azért elég sokat levon az állítólagos honi titkos szervezkedések lebuktatására szánt anyag értékéből.
Most az is kiderült, hogy a nyilvánosság, ide értve a leginkább érintettet, Soros Györgyöt is, legkorábban 2045. december 31-én ismerheti meg a jelentés tartalmát. Addig titkosították ugyanis a jelentést. A most 87 éves milliárdos ezt már bizonyosan nem éri meg. De Orbánnak is egészségesebben kellene élnie, hogy eléldegéljen 82 éves korárig.
Mindez Demeter Márta független országgyűlési képviselő kitartó érdeklődésére derült ki egyáltalán. S még az is lehet, mást is sikerül kipréselnie a hatóságokból, illetve az illetékes parlamenti bizottságból, ugyanis hivatalosan kérte az Információs Hivatal vezetőjétől,. illetve a parlament nemzetbiztonsági bizottságának az elnökétől, hogy képviselői jogaival élve, betekinthessen az iratokba.
De addig is csak az a biztos, hogy a kormány úgy döntött: vádaskodásait a következő évtizedekben nem igyekszik bizonyítékkal alátámasztani.
Úgy tudjuk, nem véletlen a titkolózás, ugyanis a jelentés sok mindenre alkalmas, csak arra nem, amire szánják. Ugyanis – állítják, akik olvashatták, illetve meghallgathatták az IH beszámolóját róla – semmiféle titkos adatgyűjtést nem végeztek a hírszerzők, mindössze a magyar, kormányzati paranoia diktálta prekoncepció mentén egy dossziéba gyűjtötték a külföldi, nyilvános adatokat – amelyek leggazdagabb forrása épp az átláthatatlansággal vádolt civil szervezetek voltak. Egyszerűbben: megnézték a környező országokban mely alapítványokat, szervezeteket támogatott a Nyílt Társadalom, majd ezeknek a szervezeteknek a beszámolóiból készítettek egy dokumentumot.
Ezt óvják, védik a nyilvánosságtól 2045 szilveszteréig.
Megértjük: ha előbb pukkan ki a lufi, még felelni kellene azért, mert pártcélokra használják a titkosszolgálatot és kormányzati propaganda-megrendelések kötik le az erőforrásaikat. Ja, és megint bebizonyosodna, hogy úgy hazudnak, mint a vízfolyás.