Blaszfémia a reformáció ünnepén: Orbán szerint a saját kormányzása „Isten kegyelmének megnyilvánulása”

Blaszfémia a reformáció ünnepén: Orbán szerint a saját kormányzása „Isten kegyelmének megnyilvánulása”

A miniszterelnök a reformáció kezdetének 500. évfordulója alkalmából tartott nemzeti megemlékezésen delirált, saját magát é a kormányázását dicsérte, azt isteni kegyelemnek és eszköznek állította be. A blaszfémia nem tűnt fel a hallgatóságnak, sőt, lelkesen tapsoltak. reformacio_orban_beszed.jpg

Orbán Viktor „békés nemzetegyesítést” a Kárpát-medencében és Isten dicsőségét szolgáló utcaseprőket, illetve kormánytagokat vizionált a beszédében.

Korábban itt és itt írtunk arról, mi is kell egy jó Orbán-beszédhez. 

A miniszterelnök lassan nyolc év kormányzás után elmúltnyolcévezéssel kezdte a beszédét:

Magyarországnak a keresztényellenes, internacionalista erők kormányzása után egy keresztény értékeket követni igyekvő kormányzásra van szüksége

– határozta meg Orbán Viktor miniszterelnök az ország szükségleteit a Papp László Budapest Sportarénában, ahol megemlékeztek a reformáció kezdetének 500. évfordulójáról.

Orbán szerint nem véletlen (és ezek szerint nem is a szavazók műve), hanem „Isten kegyelmének megnyilvánulása”, hogy Magyarország élén ma keresztény, hitvalló kormány áll.

Később úgy fogalmazott: az ő kormánya Isten eszköze.

„Hálásak vagyunk azért, hogy a nemzet összefogott, talpra állt és megerősödött (…), hogy visszanyerte életerejét, cselekvőképességét és tettvágyát is. Hálásak vagyunk, hogy sodródás helyett égtájat és csillagot választott, irányt szabott és utat épít saját élete számára”

– fogalmazott Orbán Viktor, hozzátéve, kiváltságnak tartja, hogy

„a gondviselés ebben a megújulásban bennünket eszközként használt: egyházainkat, a kormányt és a magyar polgárok szabad közösségeit az egész Kárpát-medencében”.

Orbán „a kereszténységből kisarjadt létformáknak” nevezte az olyan elvont és kevésbé elvont fogalmakat, mint az emberi méltóság, a család, a nemzet és a hitbéli közösségek, illetve azt mondta, hogy kormánya kötelessége ezek megvédése. Kormányának az is a kötelessége, hogy megőrizze azt az életszemléletet, amely „a krisztusi tanítások alapján Európát és a magyarságot naggyá tette”.

A kormányfő – aki egyben a reformáció emlékbizottság elnöke – azt is mondta ugyanakkor, hogy a magyarságnak és a keresztény Európának lelki és szellemi megújulásra van szüksége. Jelezte: „az ebből ránk eső részt (…) vállaljuk”.

Orbán rimánkodott a szavazatokért is.

Jó keresztyén a Fideszre szavaz! – súgta a kormányfő. Arról is beszélt a sportarénában összegyűlteknek, hogy

„az embert szolgálni legalább olyan nehéz feladat a kormányzásban, mint az egyházban, ezért vagyok személyesen is hálás minden támogatásért, amit szellemi és lelki közösségünktől, önöktől, protestánsoktól és természetesen a katolikus testvérektől is kapunk”.

Természetesen szó esett Sorosról, de név nélkül említette a magyarságot elveszejteni készülő, világösszeesküvő milliárdost. Isten segítségét látják abban is, hogy

„bár súlyos erők, sőt világerők ellen is sorompóba kell lépnünk, még mindig állhatunk, még mindig állunk a lábunkon”.

Hozzátette, amikor a kormány azért dolgozik, hogy a magyarok jól éljenek, akkor arra is törekszik, hogy „szépen tudjanak élni”, igazságosabban, derűsebben, gazdagabban és felemelt szívvel. (Gondoljunk csak Mészáros Lőrincre, ő az első a magyarok közül, akinek az esetében mindezt már sikerült elérni.)

 Orbán, mint minden rendes vezető felvillantotta a szebb jövő képét is. 

„Mi nem csak olyan jövőt akarunk, ahol mindenkinek lesz munkája – ezt már szinte el is értük -, de olyat is, ahol a munka minden formája az Isten dicsőségét is szolgálja, az utcasepréstől az ország kormányzásáig”

– fogalmazott a kormányfő.

Szerinte „a körvonalak már látszanak”: hidak épülnek a Dunán, magyar egyetemek Erdélyben, több száz óvoda a Kárpát-medencében, és ma is együtt ünnepel Felvidék, Kárpátalja, Délvidék és Erdély.

„Látszik a békés, határok feletti nemzetegyesítés valósága”

– mondta.

„Azt már tudjuk, hogy a felismert igazság szabaddá tesz, azonban a végső és nagy nemzetegyesítéshez szükség lesz arra az igazságra, amely nemcsak megszabadít, hanem egyben is tart bennünket, és nemcsak a nemzetrészeket köti össze, hanem a magyar lelkeket is.”

„Együtt harcolunk és együtt imádkozunk azért, hogy Isten, áldd meg a magyart. (…) Isten óvja Magyarországot! Soli Deo gloria”

– zárta szavait Orbán Viktor.

 

Facebook Comments