A halkszavú Varga Mihályt eddig megkímélte az élet attól, hogy nyakig kelljen merülnie az ideológiai mocsokban. De ahol zsarnokság van, ott mindenki szem a láncban.
Az nem megy, hogy a többiek kitüntetnek primitív nácikat, provokáló kurzus-szobrászokat, pártszolgálatos történészeket, kétkezi martalócokat. Majd még a végén ez a Varga azt mondja, hogy de barátocskáim, jaj és fúj, mi folyik itt.
Ezt megelőzendő, hát a szelíd Vargát is le kell rántani a mocsokban.
Bemelegítésként adjon egy kitüntetést a Gesarol és a P. Mobil együttes vezetőjének, Schuster Lórántnak.
Kétségtelen, már az is magyarázatra szorul, miért a gazdasági miniszter adjon ennek az embernek díjat. Ha már lúd, legyen kövér, adhattak volna Kossuth díjat. De majd ez az idő is eljő.
Mindenesetre Schuster Lóránt kitüntetésével nem az a baj, hogy milyen sikereket ért vagy nem ért el a gazdaságban. Ez tökéletesen mindegy.
Az sem érdekes, hogy Schuster semmilyen néven nevezhető művészi teljesítménnyel soha elő nem állott, hiszen nem zenélt, nem énekelt a zenekaraiban, de végülis a P- Mobil ifjúkorom messzelengő álma. Nálam mindig két forint ez a dal.
A gond az, hogy Schuster a szélsőjobb egyik durva szavú szereplője. Résztvevője például a most már rendszeres tiszaeszlári „megemlékezéseknek”, ahol a zsidók által galádul elemésztett kis Solymosi Eszterre emlékeznek, meg arra, hogy a zsidó világhatalmak (lásd korabeli Sorosok) által megfélemlített magyar bíróság fölmentette a gyilkos zsidókat.
Innen származik az a nevezetes mondása:
Régen a magyarok ácskapoccsal szegezték oda a turbánt az elfogott törökök fejéhez .El tudjátok-e ezt képzelni kipával?
Az efféle mondatok bőven idézhetőek lennének a szerzőtől, de szerintem már ezért sem kellene kitüntetni.
Varga is érezhette, hogy döntése némi magyarázatra szorul, ezért Facebook-oldalán, ahol a szélsőjobb figurával (és egy ifjú hölggyel együtt) virít a képen, a következő megjegyzést fűzte:
Csakhogy a nyomdász, autószerelő, cukrász, asztalos, stb. nem feltétlenül szélsőjobbos politikus.
Schuster ugyanis nem maradt meg a zeneiparban, nemcsak a zenekar szekerét tolta, hanem politikusként is bemutatkozott. Egy cikluson át a MIÉP fővárosi képviselője volt. A MIÉP Csurka István szélsőjobboldali pártja volt, amelyik a magyar közéletben meghonosította a rasszista, antiszemita közbeszédet.
Schuster a közgyűlésben igyekezett nem lemaradni mesterétől, s a maga egyszerű módján megmutatta, hogy, aki rasszista, az kitartóan az.
Idézzünk egy kicsit a fővárosi közgyűlés korabeli, ma már nehezen fellelhető jegyzőkönyveiből is azért:
Mi (a MIÉP -.) úgy képzeljük el a rendet, hogy a régi elvtársak újra visszakerülnek a földalatti mozgalomba, koruk előrehaladtával pedig elfoglalják helyüket a Munkásmozgalmi Panteon néhány üres rekeszében, az égen meg akkor lesz rend, amikor az SZDSZ három madara, a rot, a weiss és a grün végleg elszáll – akkor lesz majd rend itt a földön.
Vagy egyszer Demszky Gábor főpolgármesternek eképpen vágott vissza:
Bárdossy László vértanú miniszterelnökre emlékezve kijelentem: Isten óvja meg Önöktől Magyarországot!
Vagy egy későbbi előadásából egy jellemző részlet:
A szabadkőművesség fonalai ma is átszövik a világot. Ha pedig valaki figyelmeztet erre, vagy csak érdeklődik a kulisszák mögött zajló történések iránt, arra rásütik, hogy antiszemita.
Schuster Lóránt egyébként a Magyar Nemzet Front névre hallgató szélsőjobbos szervezetecske egyik vezetője, alapítója. Érdemes néha forgatni e szervezet lapocskáját, amelyik holokauszttagadó, szélsőségesen rasszista és antiszemita cikkeket tartalmaz nagy tételben.
És – csak nehogy Vargának ebből még baja legyen – feltűnik a lapban maga Orbán Viktor is, mint olyan, aki pénzért eladta magát, az igaz magyar ügyet a zsidóknak.
S alatta ott Schuster elnök köszöntése:
remélem a jövőben is lesz hitünk, egészségünk és kitartásunk a megkezdett munka folytatására.
Magyarország, 2016.