Az épület felújítása még nincs kész teljesen, de már beleshetünk a tátongó ablakain.
Félkész állapotában is üdítő látványt nyújt a Postapalota. Hosszú hónapok óta ugyanis most láthatjuk először építési háló nélkül az ikonikus Széll Kálmán téri épületet – legalábbis a nagyrészét.
A felújítás még 2016 nyarán kezdődött, a befejezés pedig 2018 végére várható. Ha minden igaz, az épület modern irodaházként születik újjá Buda Palota néven, a látogatók előtt pedig megnyitják a “vártornyot”, ahonnan pazar kilátás nyílik a Budai Várra, a Vérmezőre és Hűvösvölgy felé is. Ezt az épületrészt azonban egyelőre még pókháló fedi.
A Magyar Postánál már az 1910-es években igény támadt egy saját igazgatósági épületre. A nagy tekintélyű építész, Hauszmann Alajos nyilvános tervpályázatot javasolt, elsősorban azért, hogy a nagy munkával állás nélküli építészeket foglalkoztasson. A megbízást Sándy Gyula műépítész, műegyetemi tanár kapta meg, és 1924-ben el is kezdődött a kivitelezés.
Az építkezés kulcsszava a takarékosság volt, hiszen külföldi kölcsönből kaptak rá hitelt, így az épületet nem díszítették túl, és szinte alig jelentek meg rajta az akkor oly divatos nemzeti szimbólumok. Csupán egy országcímert angyallal ábrázoló mozaik és Bory Jenő földgömb alakú alkotása díszítette. Ezek azonban sajnos teljesen megsemmisültek a II. világháborúban.
A Postapalota 2008-ig volt a Magyar Posta tulajdonában.
Postapalota – sarkán még látszik a dombormű – Köztérkép, Ády képe
Forrás: Index, Pestbuda.hu, Egykor.hu, Köztérkép