A Csongrád megyei kiskirályt találta el a szegedi polgármesterre kilőtt golyó.
Még majdnem egy év van az önkormányzati választásig, de a Fidesz már megindította a negatív kampányt az egyik utolsó ellenzéki bástya elfoglalására. Botka Lászlót változatos ügyekkel próbálják lejáratni.
Ezek egy részéről, például az önkormányzati parkolóügyről, már lehet tudni, hogy teljesen alaptalan, ezért a Fidesz most a Szeviép-ügyet próbálja a szegedi polgármesterre tolni, hiába nem sikerült eddig egyetlenegyszer sem igazolniuk, hogy Botkának bármi köze lenne a bedőlt építőipari céghez és a hitelezők ki nem fizetéséhez.
A szeged.hu ennek kapcsán megkérdezte Lázár Jánost, Hódmezővásárhely fideszes országgyűlési képviselőt, korábbi parlamenti frakcióvezetőt és kancelláriaminisztert, aki nem is titkolja, hogy ő áll a Botka elleni támadások mögött, neki van-e valami köze a Szeviép-ügyhöz, kapott-e tőle megbízást a cég. Sajtótitkára útján azonban
Lázár kerek-perec letagadta, hogy adott megbízást a Szeviépnek polgármestersége idején.
Tudomásom szerint a Szeviép akkor dolgozott Hódmezővásárhely önkormányzatának, amikor a néhai Rapcsák András polgármester urat felfüggesztették, és ideiglenesen az MSZP és az SZDSZ képviselői irányították a várost. Az ő megbízásukra, és nyilvánvalóan szocialista nyomásra kapott megbízást a Szeviép Hódmezővásárhelyen, évekkel Lázár János polgármesterségét megelőzően. Lázár János egyetlen aspektusból kapcsolódik a Szeviép-ügyhöz: a Szeviép által megkárosított vállalkozók kártalanításában a képviselő kulcsszerepet vállalt, az erről szóló előterjesztést is ő nyújtotta be a Parlamentnek. Tehát, míg Botka László és Újhelyi István a politikai haszonélvezői voltak a Szeviép tevékenységének, Lázár János és a Kormány a cserbenhagyott vállalkozók kártalanításán dolgozott.
Tehát Lázár azt elismeri, hogy dolgozott a Szeviép Hódmezővásárhelynek, de azt állítja, hogy évekkel az ő ideje előtt.
Ehhez képest a valóság ez:
Lázár 2002 és 2012 között volt a megyei jogú város polgármestere, és pont ezidő alatt, 2005-2006-ban nyerte el a Szeviép 285 millió forintért Hódmezővásárhely ivóvízhálózatának rekonstrukciós kivitelezését. (Csak emlékeztetőül: Rapcsák 1999-2000-ben volt egy évre felfüggesztve, évekkel a Szeviép hódmezővásárhelyi munkája előtt.) A helyzet tehát az, hogy míg
Botka polgármestersége alatt önállóan nem kapott megbízást a Szeviép, Lázáré alatt igen.
Az nem nem meglepetés, hogy Lázár hazudott. Az már inkább, hogy saját magát sikerült tökön szúrnia lábon lőnie a Botka elleni heves támadás alatt.
(Kép: szeged.hu)