A legtöbb politikus arról álmodik, hogy hatalmat szerez. Ha megszerezte a hatalmat, utána sok pénzt szerez. Vannak politikusok, akik ennyivel beérik. Vannak azonban olyanok, akiknek a sok hatalom és a sok pénz már nem elég: ők a történelemkönyvekbe és az emberek fejébe akarják magukat beleerőszakolni.
Orbán Viktor is ezekhez a politikusokhoz tartozik. Azt akarja, hogy ott legyen a keze nyoma az egész országon – és a fővároson is. Úgyhogy most át is alakítja. Nagy kár, hogy Orbán Viktor olyan, mint valami
nagyra nőtt, sértődött csecsemő
– inkább szétrombolja, ami körülötte van, semmint építi tovább.
Orbán fel akarja vinni a minisztériumokat a Várba – a pesti duma szerint, hogy az erkélyről lenézhessen a népére, mint valami elcseszett király -, és emiatt a múzeumoknak, meg a turistákból élő vállalkozásoknak mennie kell.
Baán László, a Szépművészeti igazgatója pedig kapva kapott az alkalmon, hogy megkaparinthassa a múzeumokat – és a Városligetbe telepíthesse őket.
Senki ne legyen afelől kétsége:
egy lakótelepnyi beton beöntése a Városligetbe nem növeli a „zöld felületet”
és nem fog használni a parknak. A terv ugyan már három éve formálódik és egyre bonyolultabb – már három miniszteri biztost neveztek ki hozzá és kb 20 milliárd forint közpénzünk bánja.
Nem csak a Városliget természeti értékét vágja sutba az egész megalomán hülyeség, de gondoljunk bele:
- a föld alá költözik a Közlekedési Múzeum – hogy legózzák majd be a vonatokat és a repülőket a föld alatti kiállítótermekbe? És mennyiért?
- az új Néprajzi Múzeum a Dózsa György úton (tudod, a gördeszka-pálya) nagyobb lesz, mint a kínai Néprajzi Múzeum és hosszabb, mint a Parlament épülete, viszont csak pár ezer négyzetméteren lesz benne kiállítótér – a többi pláza lesz;
- milyen hatása lesz a Városligetre, ha hirtelen beözönlik oda ennyi turista? Tudnak majd a budapestiek a csendben pihenni, kutyát sétáltatni, pokrócot leteríteni?
- magyar családonként a Liget Projekt 200 ezer forintba kerül – ugyanis adóforintokból építik be a Városligetet. Nem EU-s pénzből.
- Ha hozzávesszük Orbán Várba költözését, akkor 400 ezer forintba. Ön szerint, most, hogy az oktatással, egészségüggyel, a munkahelyekkel, a gazdasággal minden rendben, elkölthetünk végre 400 ezer forintot családonként? (Összesen 500 milliárd forintot.)
- az egész kormányzati negyed a Várba költözik – micsoda felfordulás és bizonytalanság övezi most ezt az egészet, hogy fognak a Parlamentből átjárni a Várba és vissza? Milyen közlekedési anomáliát fog ez okozni? Végiggondolta-e ezt bárki szakmailag, mielőtt rábólintott?
Millió hasonló kérdés van, amire egyszerűen nincsenek jó válaszok.
A legfontosabb kérdés pedig az: miért rombolja szét a kormány Budapest tüdejét? Miért lehet veszélyben Budapesten több, mint 3000 fa, a klímaváltozás közepén, mikor az összes civilizált ország védi és óvja a maradék természeti értékeit?
Lehet, hogy a Ligetvédők raszta hippik, de valahol mindannyian tudjuk: mi is inkább a tiszta levegőn szeretjük a gyerekünket sétálni, játszani vinni és nem a szmogos, élhetetlen városban.
Mindezek miatt a most szombaton, szeptember 24-én, 15.00-kor induló tüntetés Budapest fáiért nem csak a fákról szól.
A demokráciáról, az önrendelkezési jogunkról szól,
arról, hogy nem csak a fák, de a mi demokráciánk, a mi városunk is veszélyben van.