Egykedvűen hallgatja a libernyákozást.
Ebben nem az a hír, hogy Fidesz szélsőjobboldali lenne, az már legkésőbb 2015 óta mindenki által tudható tény. Az viszont már sokkal jelentősebb, hogy ki mondta ezt: az a Navracsics Tibor, aki
- a párt elnöki kabinetfőnöke,
- parlamenti frakcióvezetője,
- kormányának miniszterelnök-helyettese,
- közigazgatási és igazságügyi, majd külügyminisztere,
- Brüsszelbe delegált bizottsági tagja is volt.
Az a Navracsics, aki soha nem mondott semmi érdemit. Aki 2 évtizedes politikai karrierje alatt magas szintre emelte a nyilvános mellébeszélés és semmitmondás művészetét. A simabeszédű.
És erre tessék. Navracsics a Népszavának adott interjúban, arra felvetésre, hogy kikerült a Fidesz hatalmi centrumából, úgy reagált,
Nem én távolodtam el a Fidesz hatalmi centrámától, hanem
a párt tolódott tőlem jelentősen jobbra.
Az 1998-2002, de még a 2010-2014-es Fidesz is inkább jobbközép pozícióban volt – nemcsak a párt, a szavazói is.
A jelentősen jobbra az magyarul annyit tesz: szélsőjobbra. De nem lenne Navracsics, ha sarkosan fogalmazna, és nyíltan kimondaná, amit gondol.
Ugyanígy nem mondja ki se a sajtószabadságról alkotott véleményét, csak utal rá:
Hála a Jóistennek nem vagyok olyan pozícióban, hogy értékelnem kellene bármely szempontból a magyar sajtószabadságot.
Meg a jogállamiságról:
A parlament működik, a jogállamiság alapvető szervei működnek, az igazságszolgáltatás független – ezt még az Európai Unió is elismeri, még ha időnként aggódik is.
Nem vagyok olyan pozícióban, az Unió aggódik – a sorok között olvasva egyértelmű, hogy mi lenne Navracsics véleménye, de nem mondja ki, mert ő ilyen.
Még a jelentősen jobbra, széljobbra tolódással kapcsolatban is megértő álláspontot foglal el:
Egy tömegdemokráciában minden párt, amely kormányzásra tör, folyamatosan keresi azokat a szavazórétegeket, akik révén hatalomra juthat. A Fideszben sokáig arra kellett ügyelni, hogy a jobboldalon lévők ne forduljanak a párt ellen. Most már inkább az a veszély, hogy
a jobbközép szavazók elpártolnak a Fidesztől.
A visszafogottság érthető, Navracsics továbbra is a NER része, kormánybiztosi posztot kapott, meg intézetvezetőséget a közszolgálati egyetemen.
Az az ember, akit Soros-ügynököztek, szabadkőműveseztek és hazaárulóztak, csak mert hangot mert adni a józan észnek, amikor arról beszélt,
- Brüsszel nem tör a magyarok vesztére,
- nincs Soros-terv,
- az EB nem Soros-szervezet,
- a CEU meg egy jó egyetem.
Az interjúban elmondja, Orbánnal és Palkoviccsal máig beszélő viszonyban van, Semjén Zsolttal viszont nem. Egykori barátjával, akivel 2006-2009 között együtt karaktergyilkolták a Gyurcsányt, amikor frakcióvezetőként ők bent maradtak az ülésteremben, és a mai kormánypártok kivonultak. De 3 éve éppen Semjén állt az élére a konteóterjesztésnek és Navracsics ügynöközésének.
Bár a Fidesz jelentősen jobbra tolódott tőle, és szakmányban árulóznak, meg szabadkőműveseznek mindenkit, aki nem ért egyet velük, az idegenellenes-szélsőjobb retorika csúcsokat döntöget, a háttérbe szorított Navracsics az Orbán libernyákozását firtató felvetésre csak annyit mond:
Most már egykedvűen hallgatom.
(Kép: Orbán/Facebook)