Kell-e félnie az ügyészségtől a korrupcióval vádolt politikusnak? (SPOILER!) – tette fel a kérdést cikkében a 444.hu, amit rögtön utána a spoilerben meg is válaszolt. Fel is hoztak jó pár példát, ami bizonyítja, hogy tényleg közröhej az, amit ma ügyészi munkának nevezünk Magyarországon.
Nem indult ügyészségi eljárás az adóhatóság vezetőinek korrupciógyanús, sem Rogán Antal vagyongyarapodási ügyében. Igaz, nehézkesen de megindult az eljárás a trafikügyben, és a Horváth András által kirobbantott ezermilliárdos áfacsalás ügyében is. Ám nem kell aggódnia az érintetteknek. Lassan őrölnek a malmok
A Fidesz pedig már 2010-ben gondoskodott arról, hogy ne csak az Ügyészségen, hanem a többi fontos hatalmi pozícióba is a saját bizalmi embereit ültesse. Nézzük csak meg közelebbről azokat a pozícíókat, akik segítik a fideszes politikusok sötét ügyeinek eltusolását:
A legfőbb ügyész – Polt Péter
Még a Fidesz első kormányzása alatt lett legfőbb ügyésszé kinevezve. 2002-ben, mikor Orbánékat elküldték, megakadályozott minden nyomozást, ami fideszes bűncselekményeket deríthetett volna fel. Orbánék 2010-es újraválasztásakor pedig kilenc évre betonozták be ebbe a pozícióba.
Országos Bírósági Hivatal elnöke – Handó Tünde
Handót már jelölésével kapcsolatban is sok kritika érte, hiszen az elvileg “politikailag független” hölgy nyíltan vállalja, hogy az Orbán család jó barátja, férje pedig a szintén fideszes Szájer József.
Alkotmánybíró – Szívós Mária
Ő sem véletlenül érdemelte ki kinevezését. A 2006-os zavargások során a Szívós által vezetett tanács helyezte szabadlábra az előzetes letartóztatásba helyezett személyeket. Mióta szakmai hibái ellenére alkotmánybíróvá választották Szívós minden, a demokrácia és a jogállamiság szempontjából fontos alkotmánybírósági döntéshez különvéleményt fűz, amelyben kifejti, miért is nem ért egyet az adott határozattal. És nyilván nem ellenzéki szemszögből adja a kritikáit.
Ám ezek az emberek nem csak akkor tudnak jól összedolgozni, ha egy fideszest kell kimosniuk, hanem akkor is, ha egy ellenzéki politikust kell elkaszálni:
- A Polt alatt működő Nyomozó Főügyészség kényszervallatással bírja rá a gyanúsítottakat a terhelő vallomásokra.
- Szívós kritika nélkül hagyja jóvá és hosszabbítja meg az előzeteseket.
- Handó pedig a pert helyezi át (illetve helyezte át, amint megtehette) elfogult bíróságokra.
A fent említett kérdésre – Kell-e félnie az ügyészségtől a korrupcióval vádolt politikusnak? – tehát a válasz tulajdonképpen az, hogy: “Igen, kell félnie – ha nem fideszes.” Hagyó Miklós volt főpolgármester és a BKV-per vádlottjai a saját bőrükön tapasztalták ezt.